Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Zeptejte se starosty

Aktualita

25květen2017

Zeptejte se starosty - Pískovny CEP

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na koupání v pískovnách CEP I a II. Několik let tam jezdím a nyní jsem se doslechla, že to údajně koupil rakouský investor a celý prostor uzavře a nebude tam přístup pro koupání ani jakýkoliv jiný vstup povolen. Prosím, je to pravda? Děkuji za odpověď


Luboš Hešík, starosta města, odpovídá:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Všechny pískovny na Suchdolsku a sousedních lokalitách jsou již několik desítek let naprostou většinou své rozlohy "v režimu dobývacího prostoru" s tím, že legislativně platí celoroční zákaz vstupu a některých činností včetně koupání, což není veřejností akceptováno. Proto jakkákoliv změna vlastníka pozemků, který hodlá provádět těžební činnost v rámci doposud vymezených hranic dobývacích prostorů neznamená jakkoukoliv změnu pravidel pro veřejnost. Zpřístupnění lokalit pro veřejnost např. za účelem koupání by mohlo býti provedeno pouze legislativní změnou hranic těžebních prostorů. Aktuální informací o změnách majetkových poměrů v lokalitách pískoven v tuto chvíli nedisponuji.

Další novinky

your image

Kontejnery na bioodpad

Od 10. 4. 2019 je možno dávat bioodpad ze zahrad do velkoobjemových kontejnerů. Do kontejnerů lze dávat pouze trávu, listí, plevel.

Seznam míst kontejnerů:

Bor – u bývalého kravína,

Hrdlořezy – u hasičské nádrže (u cesty směr Nové Hrady),

Klikov – vedle prodejny Coop,

Suchdol nad Lužnicí – u hokejbalového hřiště,

Tušť – u potoka pod penzionem Lužnice.