Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Zeptejte se starosty

Aktualita

02duben2017

Zeptejte se starosty - Veřejná doprava Klikov

Dobrý den,

proč nejezdí do Klikova autobus? Nechali jste zavřít silnici mezi Klikovem a mostem u pily. Nikdo tam nedělá,všechna auta, včetně těch nákladních, tam jezdí, jediný autobus ne. Klikov je přístupný od Františkova bez omezení a není důvod, proč by tam nemohl zajíždět autobus. Pane Starosto, skutečně jsem ještě neslyšel, že by do nějaké obce byla zrušena veřejná doprava, když je tato obec po silnici přístupná. Řešení se zastávkou mezi pískovnama, je toliko řešením pouze pro sportovce. Nejdřív jste nám nechali zrušit poštu, a teď i autobus.
S pozdravem Jiří Jindra


Luboš Hešík, starosta města, odpovídá:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Nejdříve se vyjádřím ke zrušení pošty. Souhlas se zrušením pobočky pošty (služby zajišťovány v prodejně Jednota) byl dán na základě předložených podkladů o jejím využívání občany. Před tímto krokem byla celá záležitost projednána s Osadním výborem Klikov. Příslušné podklady o využívání poštovních služeb  jsou k nahlédnutí v sekretariátu radnice u příslušného zápisu ze zasedání orgánu města.

S otázkou zajíždění autobusů jsme se zabývali několik týdnů a po stanoviscích Policie ČR, Dopravního inspektorátu a po seznámení se s požadavky na dodržení bezpečnosti přepravy cestujících (požadované poloměry otáčení v prostoru zastávek a "nemožnost" couvání autobusu v době existence přepravovaných osob uvnitř) bylo při představě "střetu" se stavební činností přistoupeno k tomuto pro veřejnost nekomfortnímu kroku.

Ač chápu, že jste "přišel o zastávku takříkajíc pod okny Vámi užívaného objektu", přesto věřím, že kroky radnice pochopíte, za což Vám i ostatním děkuji.

Luboš Hešík, starosta města

Další novinky