Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Zeptejte se starosty

Aktualita

12říjen2016

Zeptejte se starosty - Otevírací doba MŠ Suchdol nad Lužnicí

Dobrý den pane starosto,

chtěl bych se zeptat, zda existuje nějaký průzkum kolik rodičů by potřebovalo po jakou dobu otevřenou mateřskou školu.

V současné době je školka otevřena od 6 do 16 hodin. Jako dojíždějící máme problém hlavně s odpoledním časem. Bylo by možné při zájmu rodičů posunout otevírací dobu alespoň do 16:30 hodin? Kolik dětí bývá umístěno v průměru do školky již od 6ti hodin ráno? Otevírací doba např. ve škole je od 6 h do 16.30 hodin, což je příznivější čas.

Děkuji za odpověd.


Luboš Hešík, starosta města, odpovídá:

Dobrý den, děkuji za Váš dotaz z 10.10. 2016. O odpověď jsem prostřednictvím tajemníka městského úřadu pořádal ředitelku MŠ Suchdol nad Lužnicí paní Annu Dvořáčkovou:

"Ráda bych vyhověla požadavkům rodičů na prodloužení prozní doby, ale stanovené počty dětí v mateřské škole jsou vysoké. V současné době je počítáno až 26 dětí na třídu. Musíme promýšlet organizaci činností dělením dětí na menší skupiny. Ve třídě nejmenších dětí je rozvržena pracovní doba pedagogických pracovnic tak, aby byla zajištěna optimální pedagogická péče při práci s dětmi 2-3 letými. 

Je obtížné prodlužovat provozní dobu z důvodu zajištění bezpečnosti dětí při pobytu venku, který je určen vyhláškou : ředitel MŠ stanoví počet pedagogických pracovníků tak, aby na jednoho pedagogického pracovníka připadlo nejvýše 20 dětí. 

Provoz od 6.00 - 6.30 hod využívá přibližně 11 dětí. 

Zjistila jsem i provozní doby v okolních školkách : 

3.MŠ Třeboň 6.15 - 16.15 hod. 

MŠ Třeboň Sluníčko 6.15 - 16.30 hod. 

MŠ Chlum 6.15 - 16.00 hod. 

Obě MŠ České Velenice 6.15 - 16.00 hod. 

Samozřejmě provedeme průzkum požadavků rodičů na délku provozní doby mateřské školy."

     Předpokládám tedy, že po provedeném avizovaném průzkumu mezi rodiči a jeho vyhodnocení bude v případě zjištění nových doposud neznámých skutečností přijato odpovídající řešení. Situaci budu nadále sledovat.

Další novinky