Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Zeptejte se starosty

Aktualita

12říjen2016

Zeptejte se starosty - Družina ZŠ Suchdol nad Lužnicí

Dobrý den.mám dotaz zda lze udělat výjímku a umístit do družiny žáka V.třídy?a za jakých podmínek?družina mi byla odmítnuta právě z duvodu že vnuk bude chodit na II.stupen.Když byl ve třetí též nebyl přijat z duvodu kapacity ale to vyučovací hodiny končily v pul 12 tudíž jezdil ve 12.25 autobusem a při odpolední pro něho jel manžel.mánže l tragicky zemřel 3.10 2015.v páté třídě vyučovací hodiny končí 12.25.autobus jezdí 15.30 tak že jsem potřebovala umístit vnuka od 12.25 do 15h.auto nemám ani nejezdím.aby chodil pěšky z toho mám v dnešní době obavy a taky z duvodu že první vnučka byla sražena autem a zemřela.vnuka mám v pěstounske péči žijeme spolu sami.


Luboš Hešík, starosta města, odpovídá:

Dobrý den, na tento dotaz z 25.8. 2016 reaguji oficiálně tímto prostřednictvím s časovým odstupem, avšak situaci ohledně družiny ZŠ byla ze strany města a hlavně vedení ZŠ věnována v úvodu školního roku velká pozornost a jsem velmi rád, že nakonec se i v tomto případě povedlo najít řešení, které znamená spokojenost na straně rodičů. Každoročně v úvodu školního roku musí vedení ZŠ najít způsob, jak vyhovět co možná největšímu počtu požadavků ze strany rodičů a ne vždy je to jednoduché. Přeji, aby pocit spokojenosti vydržel co nejdéle.

Další novinky

your image

Kontejnery na bioodpad

Od 10. 4. 2019 je možno dávat bioodpad ze zahrad do velkoobjemových kontejnerů. Do kontejnerů lze dávat pouze trávu, listí, plevel.

Seznam míst kontejnerů:

Bor – u bývalého kravína,

Hrdlořezy – u hasičské nádrže (u cesty směr Nové Hrady),

Klikov – vedle prodejny Coop,

Suchdol nad Lužnicí – u hokejbalového hřiště,

Tušť – u potoka pod penzionem Lužnice.