Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Zeptejte se starosty

Aktualita

18červen2016

Zeptejte se starosty - Bubenicko rockový festival.

Dobrý den pane starosto, jak je to letos s bubenicko-rockovým festiválkem, který byl loni v polovině měsíce července a dnes jsem jej v nabídce kultury města v tomto měsíci nenašel? Bylo vyslyšeno přání některých lidí ze sídliště, že je příliš hlučný nebo je to jinak. Děkuji za odpověď.


Luboš Hešík, starosta města, odpovídá:

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz. V souvislosti s přechodem na "nový" web a souběžně čerpanou dovolenou některých zaměstnanců se zatím na webu města neobjevily všechny kulturní a sportovní akce, zejména ty pořádané městem, mezi které Bubenicko-rockový festival patří. Rada města se (na základě doplněné většiny údajů od kompetentních úředníků) zaobírala otázkou kulturního kalendáře a uložila svým usnesením tajemníkovi, aby prostřednictvím úřadníků města byla veřejnost o termínech akcí informována na webu, na stránkách Suchdolského zpravodaje atd., takže prosím vyčkejte pár dnů na aktualizaci třeba právě webu. Konkrétně k otázce festivalu sděluji, že i letos je do kalendáře zařazen. Osobně si myslím, že tento žánr má své místo na poli suchdolské kultury. Data, která v současné době kulturní kalendář obsahuje, jsou ale spíše z velké části výsledkem aplikace novinky, kterou je načítání kulturních a sportovních akcí z facebookových profilů ostatních pořadatelů a výsledkem dalších testů, prováděných v zájmu zkvalitnění této části webu.

Další novinky

your image

Kontejnery na bioodpad

Od 10. 4. 2019 je možno dávat bioodpad ze zahrad do velkoobjemových kontejnerů. Do kontejnerů lze dávat pouze trávu, listí, plevel.

Seznam míst kontejnerů:

Bor – u bývalého kravína,

Hrdlořezy – u hasičské nádrže (u cesty směr Nové Hrady),

Klikov – vedle prodejny Coop,

Suchdol nad Lužnicí – u hokejbalového hřiště,

Tušť – u potoka pod penzionem Lužnice.