Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Zeptejte se starosty

Aktualita

13červen2016

Zeptejte se starosty - Kvalita vody v městském řadu

Hezký den, pane starosto.
Obracím se na Tebe s prosbou. Už delší dobu pozorujeme zhoršení kvality vody (konkrétně v našem paneláku), týká se jak chuti, tak zápachu. Tohle zhoršení nepozorujeme soustavně (tedy každý den), ale poměrně často. Zápach i chuť se podobá oleji, popř. nějaké podobné chemikálii. V ústech zůstává pachuť, na povrchu v nádobě je vrstva jakéhosi povlaku (dříve nebyla tak výrazná). Vzhledem k tomu, že nevím, na koho se obrátit, využívám kontaktu na Tebe. Voda byla vždycky přirozeně dobrá a pili jsme ji přímo z kohoutku. Momentálně se nám zdá, že se opravdu výrazně zhoršila. Nebylo by dobré udělat nějaký rozbor?
Díky předem za odpověď. Zdena Zbudilová


Luboš Hešík, starosta města, odpovídá:

Dobrý den, ( ahoj :-) ), 

děkuji za dotaz. Kvalita vody ve vodovodních řadech podléhá samozřejmě pravidelné kontrole a výsledky jsou nově zveřejňovány na webu města. Po dohodě se zástupci provozovatele vodohospodářské infrastruktury na Suchdolsku, kterým je ČEVAK a.s., Severní 8/2264, 370 10 České Budějovice www.cevak.cz je možno provést odběr vzorku právě na konkrétním odběrném místě, u něhož může být ze strany veřejnosti určitá obava o kvalitu dodávané pitné vody.Takto bude postupováno i v tomto konkrétním případě, ke kterému směřuje výše uvedený dotaz.

Další novinky

your image

Kontejnery na bioodpad

Od 10. 4. 2019 je možno dávat bioodpad ze zahrad do velkoobjemových kontejnerů. Do kontejnerů lze dávat pouze trávu, listí, plevel.

Seznam míst kontejnerů:

Bor – u bývalého kravína,

Hrdlořezy – u hasičské nádrže (u cesty směr Nové Hrady),

Klikov – vedle prodejny Coop,

Suchdol nad Lužnicí – u hokejbalového hřiště,

Tušť – u potoka pod penzionem Lužnice.