Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 19. 7. 2018 do 19. 7. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Příšerky z vesmíru

Planetu Zemi čeká invaze animované kosmické legrace. Pokud jste si mysleli, že ve vesmíru je život, měli jste samozřejmě pravdu. Na dohled modré planety krouží obrovský mezihvězdný křižník plný mimozemšťanů všemožných tvarů, velikostí a se zcela nahodilým počtem očí, uší nebo rukou. Tři ufonští kamarádi si na něm naladí vysílání teleshoppingu a okamžitě se zamilují do speciální, bezkonkurenčně nejlepší masážní matrace za tu nejlepší cenu. Je báječná a musejí ji mít. Rozhodnou se, že si ji pořídí a potají se k nám vydají v létajícím talíři. Jsou to ale ťulpasové, dělají blbosti a místo hladkého přistání ztroskotají. Luis je pozemský kluk, trochu samotář a díky tátovi v mimozemskou inteligenci vždycky věřil. Teď řeší hrozbu toho, že bude muset z domova na internát, když z okna uvidí létající talíř. Podivně kličkuje, dělá výkruty a nakonec to napálí do stromu kousek od jeho domu. Potkává bláznivou trojku ufonů a hned je mu jasné, že s nima bude zábava. Jeden se tváří jako velitel, ale myslí jen pár minut dopředu, druhý vyhrožuje, že všechny okolo promění, i když to neumí, a třetí je poživačný milovník života a žen z jakékoliv galaxie. A všichni se umí proměnit, v co chtějí. Potrhlí ufoni Mog, Nag a Wabo se s člověčím klukem Luisem dají dohromady a společně rozjedou velkolepé dobrodružství galaktických rozměrů. Potřebují získat vysněnou matraci, poradit si s ředitelkou internátní školy, zkusit nezanechat za sebou úplnou paseku a taky se nějak musí dostat ze Země. A všechny nakonec čeká velké překvapení.(Bontonfilm CZ)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/594946-priserky-z-vesmiru/prehled/

Nepřehlédněte

21čec2018

Klikovské slavnosti

Osadní výbor za finanční pomoci Města Suchdol nad Lužnicí Vás zve na Klikovské slavnosti

v sobotu 21. 7. 2018 na návsi v Klikově

Program:

od 10.00 h po celý den jarmark

v 11.00 h a ve 13.30 h pohádka „O nezbedných kůzlátkách“ v podání umělecké scény Říše loutek z Prahy

od 1500 do 19.00 h vystoupení dechové kapely „Babouci“

v přestávce cca v 16.30 h vystoupí taneční skupina „Trnky Brnky“ z Rapšachu

od 20.00 h taneční zábava – hrají jihočeské rockové legendy Park X a Meteor Lexa Rock ze Strakonic

Klikovské slavnosti 2018

Fotogalerie z minulého ročníku: www.suchdol.cz/gallery/2017/2017-07-22-klikovske/41

Nepřehlédněte

21čec2018

Hrdlořezská pohádková cesta 2018

Hrdlořezská pohádková cesta

Sobota 21. 7. 2018, 14.00 – 16.30 h

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá o týden později na sobotu 28. 7. od 14.00 h

Na děti se budou těšit jako každý rok pohádkové p ostavičky se soutěžními úkoly, za jejichž splnění bude připravena sladká odměna, medaile a diplom. Občerstvení zajištěno.

Hrdlořezy – lesík u fotbalového hřiště

Vstupné dobrovolné

Těšíme se na vás! Vaše „Naše Hrdlořezy, z. s.“


Hrdlořezská pohádková cesta 2018

Suchdolské divadelní léto - Já to jsem

Já to jsem: loutkové divadlo. Pohádkový kolotoč. Sourozenci Marčíkovi jsou stálicí našeho festivalu. Jistě Vás i Vaše děti pobaví a potěší jejich nenapodobitelná poetika a humor. Sobota 21. července 2018, od 15.00 h

 


O festivalu Suchdolské divadelní léto 2018

 

Letos proběhne už 11. ročník divadelního festivalu Suchdolské divadelní léto. Stejně jako v předešlých letech jsme připravili pro diváky ze Suchdola a okolí a samozřejmě též pro turisty a návštěvníky našeho krásného kouta Jižních Čech o červencových víkendech pohádky i představení pro dospělé. Představení se budou konat pod stanem na farní zahradě nebo v kulturním středisku v Suchdole nad Lužnicí.


Nepřehlédněte

22čec2018

Letní kino v Suchdole

Kino na kolečkách a Žůžo dobrodrůžo Vás i tento rok zve do letního kina na pláž u Velké pískovny. V letošním ročníku jsme pro Vás připravili tyto filmy:

neděle 22. 7. 2018 Jumanji: Vítejte v džungli

neděle 19. 8. 2018 Dvě nevěsty a jedna svatba

Začínáme tradičně po setmění – uvedené časy jsou orientační. Doporučujeme proto dorazit minimálně o 20 minut dříve. Nezapomeňte si s sebou přibalit deku na tzv. piknikové sezení. Připravené pro Vás bude také občerstvení, kde bude možné si zakoupit slaný popcorn, Pepsi nebo třeba Kozla v plechu.

Cena vstupenky zůstává stejná jako v loňském roce, tedy 80 Kč. Vstupenky budou k zakoupení na místě, a již nyní jsou v předprodeji v Lomnické pekárně naproti ZŠ a v Kempu u pana Čechala. Chtete-li se vyhnout frontám, doporučujeme využít předprodeje.


Kino na kolečkách 2018Program bude upřesněn. Pořádá Žůžo dobrodrůžo.

Fotogalerie z promítání Kina na kolečkách 2017: www.suchdol.cz/gallery/2017/2017-08-18-kino/41

Nepřehlédněte

22čec2018

Suchdolské divadelní léto - Generálka císaře Napoleona

Jiří Hubač: Generálka císaře Napoleona. Divadelní soubor Vltavan, Týn nad Vltavou. Režie a úprava: Daniel Hnát.  Veleúspěšná komedie napsaná pro Jiřinu Bohdalovou v úpravě pro otáčivé hlediště v Týnu nad Vltavou, přenesená do suchdolského divadelního prostředí.

Neděle 22. července 2018


 

O festivalu Suchdolské divadelní léto 2018

 

Letos proběhne už 11. ročník divadelního festivalu Suchdolské divadelní léto. Stejně jako v předešlých letech jsme připravili pro diváky ze Suchdola a okolí a samozřejmě též pro turisty a návštěvníky našeho krásného koutu Jižních Čech o červencových víkendech pohádky i představení pro dospělé. Představení se budou konat pod stanem na farní zahradě nebo v kulturním středisku v Suchdole nad Lužnicí.


 

KINO: Taxi 5

Pařížský superpolda Sylvain Marot je proti své vůli převelen na městskou policii do Marseille. Bývalý komisař Gilbert, nyní primátor města, ho pověří speciálním úkolem. Má dopadnout gang italských lupičů, kteří v nadupaných Ferrari vykrádají jedno klenotnictví za druhým. Jenže s chabě vybaveným vozovým parkem francouzské policie to půjde splnit velmi těžko. Silvain tak má jen jednu možnost. Přemluvit ke spolupráci Eddyho Makloufa, synovce slavného Daniela Moralese. Eddy totiž po svém strýčkovi zdědil jeho vytuněné bílé taxi. Bohužel už ale nezdědil jeho řidičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentní řidič, který se s volantem v ruce snad narodil. Po dvaceti letech od uvedení prvního dílu přichází v produkci Luca Bessona již pátý díl slavné francouzské série. Štafetu přebírají nové herecké tváře. Ale to hlavní – vytuněné bouráky a adrenalinové honičky zůstávají.(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/583649-taxi-5/prehled/

Nahrát další