Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Kalendář akcí

Přehled kulturních a společenských akcí konaných na Suchdolsku od 24. 9. 2018 do 24. 9. 2019.

  iCalendar pro Váš PC/Mobil

KINO: Muž, který zabil Dona Quijota

Toby býval idealistickým filmovým studentem. Jeho ztvárnění příběhu Dona Quijota, které natočil v malebné španělské vesnici, mělo obrovský úspěch. Ale to bylo kdysi. Z Tobyho se stal arogantní a cynický režisér reklam. Peníze a sláva ho změnily k nepoznání. A tak zatímco se ve Španělsku snaží dokončit natáčení nové reklamy, užívá si s manželkou svého šéfa. Poté, co se Tobymu dostane do rukou stará kopie jeho studentského filmu, vydává se na místo, kde před mnoha lety svůj opus vytvořil. Zjišťuje, že jeho tehdejší počin měl na obyvatele ospalé vesnice stašlivý vliv. Potkává starého pomateného výrobce obuvi, který se domnívá, že je Don Quijot a Toby jeho Sancho Panza. Toby se ocitá uvězněný v bizarních fantaziích starého pána. Rozlišit realitu od fikce je pro něj stále těžší. V průběhu svých komických a stále více surrealistických dobrodružství je Toby nucen čelit tragickým důsledkům filmu, který navždy změnil naděje a sny malé vesničky. Může Toby získat zpět svou lidskost? Může Don Quijot přežít své šílenství?(Bioscop)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/373104-muz-ktery-zabil-dona-quijota/prehled/

Cvičení s Danem Müllerem

VII. FIT SOBOTA s Danem Müllerem v Suchdole nad Lužnicí

 uskuteční se v tělocvičně ZŠ 6. října 2018

 rehabilitační cvičení, pilatek, spirals a spinalis

 10.00–15.00 h

 Registrace od 9.00 do 10.00 h

 S sebou si vezměte podložku, ručník a dobrou náladu! Během cvičení je připraveno občerstvení

 Přesný časový harmonogram před zahájením cvičení

 V ceně vstupenky je malý dárek a večerní posezení s hudbou a občerstvením

 Vstupné 300 Kč

 Informace: paja.hladilkova@seznam.cz

 Těšíme se na Vás

 TJ Tatran Suchdol nad Lužnicí, oddíl aerobiku


KINO: Po čem muži touží

Charismatický cynik Karel Král (Jiří Langmajer), trochu šovinista a sarkastický sympaťák, na kterého ženy letí, je šéfredaktorem časopisu Playboy. Jednoho dne jeho nezávazný způsob života utrží hned několik ran. Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/558572-po-cem-muzi-touzi/prehled/

Nepřehlédněte

12říj2018

Ivanka Devátá - talkshow

Talkshow s herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou za doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka

Zveme Vás besedu s neuvěřitelně šarmantní a vtipnou dámou, herečkou a spisovatelkou Ivankou Devátou. Těšit se můžete na smršť historek, postřehů, vzpomínek a příběhů z hereckého, spisovatelského i osobního života, okořeněnou jedinečným stylem humoru paní Ivanky v doprovodu harmonikáře Libora Šimůnka.

Pořádá Město Suchdol nad Lužnicí

Kdy: pátek 12. 10. 2018, 17.00 h

Kde: Kino Suchdol nad Lužnicí

Vstupné: 50 Kč


Ivanka Devátá Suchdol nad Lužnicí 

Česká herečka a spisovatelka Ivanka Devátá pochází z umělecké rodiny, jejím otcem byl hudební skladatel a dirigent Antonín Devátý. Devátá se narodila v Praze, ale dětství strávila v Chrudimi a v Brně, kde také absolvovala první krůčky na cestě k divadlu, hrála ve škole, v rozhlase, psala básničky a hostovala v brněnském Divadle Na Veveří.

V televizi se objevila převážně v seriálech, v nejnovější době v seriálech Rodinná pouta (2004) a Velmi křehké vztahy (2007), v nichž před kameru vrátila po dlouhých patnácti letech. Příležitostně se věnovala také dabingu, namluvila například postavu slečny Marplové a hrála v krimiseriálu Tajemný Kraj.

Po roce 1989, kdy odešla z divadla a úplně přestala točit, zahájila Devátá svou druhou, možná ještě úspěšnější kariéru na poli literatury. Za pomoci fejetonů, povídek, humorných zamyšlení a vzpomínkových knih V letošním srpnu Ivance Deváté vychází již v pořadí patnáctá. Podává v nich svůj osobitý pohled na dění kolem sebe, její knihy našly bohaté uplatnění mimo jiné v rozhlase. Jejími nejúspěšnějšími knihami jsou Rodinný podnik, Lázeňská kúra nebo Vůně posečené trávy. Je pravidelným hostem rádia Humoriáda.

Nepřehlédněte

15říj2018

Fotografie Moje Suchdolsko

Suchdolsko pohledem fotografů je tématem kalendáře města Suchdol nad Lužnicí na následující rok 2019.

Rádi byste představili své fotografie? Chcete se podílet na tvorbě kalendáře města? Povedlo se vám zachytit neobvyklou atmosféru známého místa? Nebo jste naopak „objevili“ méně známé zákoutí? Rádi byste ukázali vaše oblíbená místa a zajímavé snímky?

Zasílejte své snímky ze všech ročních období, z míst známých i neznámých, snímky zcela nové, případně z několika posledních let. Aktivita je určena amatérským i profesionálním fotografům, obyvatelům i návštěvníkům bez rozdílu věku.

Využijte celé katastrální území Suchdola nad Lužnicí, tedy od Podřezaného rybníka po kopcovité lesy u bývalé Nové Vsi, od Červeného blata až po pískovny, případně pohledy na horizonty hor atp. Krajina je vše, co vidíme kolem sebe, panorama i detail, polní cesta i rušnější ulice, zákoutí u vodního toku i pohled na zástavbu.

Ze zaslaných fotografií budou do kalendáře města vybrány ty nejzajímavější.

Fotografie zasílejte od 1. 3. do 15. 9. 2018 na adresu odbor.kultury@meu.suchdol.cz.

Navíc vylosovaným třem účastníkům bude věnován dárkový koš.

Organizátorem je Město Suchdol nad Lužnicí prostřednictvím odboru kultury a cestovního ruchu.

Kalendáře se v minulých letech zabývaly srovnáním minulé a současné podoby Suchdola (2015), leteckými pohledy (2016), kulturními a spolkovými aktivitami (2017), historickými mapami a plány (2018).

 

Základní pravidla

Každý účastník přihlásí výhradně své autorské snímky (fotografie s tematikou Suchdolska). Snímky mohou být zaslány na e-mail odbor.kultury@meu.suchdol.cz, případně doručeny do kanceláře OKCR. Nezapomeňte uvést své celé jméno, adresu, rok narození, telefonní číslo, případně název fotografie. Počet zaslaných fotografií není omezen. 

Zasláním fotografií organizátorovi stvrzujete, že vlastníte autorská, osobní a majetková práva k zaslaným fotografiím; že osoby zobrazené na fotografiích s jejich zpracováním, zveřejněním a prezentací souhlasí (v případě nezletilých osob se souhlasem rodičů či zákonných zástupců); že poskytujete bezplatnou a časově neomezenou licenci na publikování fotografií.

Jinými slovy, vy poskytnete svolení publikovat fotografie, město zafinancuje grafickou přípravu a tisk kalendáře.

 

 

Moje Suchdolsko 2019

KINO: Jan Palach

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by byl něčeho takového schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Ještě to ráno si Jan vzal od mámy svačinu, na koleji vtipkoval se spolubydlícím a před odchodem do města se vysprchoval. Kamera po celý film sleduje Janovu tvář a snaží se zachytit okamžiky rozhodnutí…(CinemArt)

Citace z ČSFD: https://www.csfd.cz/film/541173-jan-palach/prehled/

Nepřehlédněte

20říj2018

Výlet do Novohradských hor

Město Suchdol nad Lužnicí pořádá výlet

FERSTR

Ferstr ve Vitorazsku je poslední hřeben Novohradských hor. Málo známý, ale romantický, strmý a divoký. Z Nových Hradů půjdeme po zubaté kamenné hranici přes Holou horu (685 m n. m.) a údolí Tetřevího potoka do Höhenbergu, skončíme ve Vyšné. Pěší trasa 14 km je fyzicky nenáročná, místy horší terén.

Průvodce Milan Koželuh

Sobota 20. října 2018

8.30 h odjezd autobusu

Cena 150 Kč

Přihlášky v infocentru města

Nepřehlédněte

23říj2018

Jak hledat své předky ze Suchdolska - přednáška Mgr. Aloise Sassmanna

Město Suchdol nad Lužnicí vás zve na přednášku a besedu s Aloisem Sassmannem Jak hledat své předky ze Suchdolska

Kdy: v úterý 23. 10. 2018 v 17.30 hodin

Kde: Radnice, zasedací místnost (1. patro)

Vstupné dobrovolné

Mgr. Alois Sassmann: publicista (práce z rodopisu, historie a vlastivědy, především jižních Čech a utrakvismu), starokatolický kněz v Táboře, autor rozhlasového pořadu Kořeny a jeho čtyřdílné knižní podoby. Podílel se na tvorbě třídílného TV cyklu Hledáme své předky.

 

 

 

Alois Sassmann Suchdol nad Lužnicí

„Sukdol v urbáři Viléma z Rožmberka (1557). Zdroj: SOA v Třeboni“

Alois Sassmann Suchdol nad Lužnicí

Mgr. Alois Sassmann (Foto V. Pancer)

Nahrát další