Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

Novinky ze Suchdolska

Přerušení dodávky el. energie - Klikov

Dle sdělení společnosti EG.D, a.s. (dříve E.ON) bude závada (výpadek dodávky) na el. zařízení v části obce Klikov (úsek od křižovatky na návsi směr Františkov po čp. 30) odstraněna v zítřejších (úterý 18.1.) ranních hodinách (odhad cca do 10:00).

Pečovatelské služby přijmou pracovnici

Pečovatelské služby města Suchdol nad Lužnicí přijmou pracovnici do pečovatelských služeb. Podmínkou přijetí je řidičské oprávnění skupiny B.

Žádosti je možno podat do 15. 2. 2022 na adresu Pečovatelské služby města Suchdol nad Lužnicí, Lužnická 218, 378 06 Suchdol nad Lužnicí nebo na e-mail pneumayerova@meu.suchdol.cz.

Bližší informace na tel.: +420 725 402 990

Tříkrálová sbírka 2022 v Suchdole nad Lužnicí

Tříkrálová sbírka 2022 v Suchdole nad Lužnicí: I přes omezení a vládní nařízení kvůli onemocnění covid-19 letos tříkrálová sbírka proběhne. Tři králové u nás vyjdou do ulic již 7. a 8. ledna, další části města projdou o víkendu 14. a 15. ledna. 

AKTUÁLNĚ: V pátek 14. 1. 2022 bude probíhat tříkrálová sbírka Na Huti a v sobotu na sídlištích a na „Gráfovci“. 

Na některých místech budou také statické kasičky do 15. 1. - Květinářství Levandule, MPM pekařství, COOP prodejna Tip na sídlišti 17. listopadu, Vinotéka U Dušků a ve firmě Eaton na obou vrátnicích, na Klikově v obchodě a v Rapšachu také v obchodě. 

Více na stránkách organizátorů - Farnosti Suchdol nad Lužnicí: https://farnostsuchdol.webnode.cz.

Ministerstvo dopravy zpřístupňuje data z Registru vozidel i údaje o technických prohlídkách

Občané mají nyní nové možnosti, jak si elektronicky z pohodlí domova zjistit potřebné údaje. Ministerstvo dopravy spustilo projekt Datová kostka, kde si každý může vyhledat vybrané statistiky z Registru silničních vozidel. Další novinkou je rozšíření údajů z technických prohlídek na stránce kontrolatachometru.cz. Již dva měsíce si řidiči mohou vyhledat informace z Registru vozidel na Portálu občana

.

 Díky Datové kostce na adrese www.dataovozidlech.cz si každý může podle zadaných parametrů vyhledat vybrané statistiky a veřejně publikovatelná data z Registru silničních vozidel. Datová kostka poslouží hlavně lidem, kteří potřebují statistické přehledy o vozidlech. Využít ji mohou například studenti jako podklad pro své seminární či diplomové práce, motorističtí novináři či odborníci z automobilového průmyslu. Vyhledávat v ní samozřejmě mohou i zájemci o automobilismus z řad veřejnosti.

 
Na výběr přitom mají ze dvou modulů „výdej dat“ a „statistické přehledy“. V prvním jmenovaném obdrží vybrané údaje z Registru silničních vozidel ve formátu CSV (Excel), který je vhodný pro další statistické zpracování dat. V tom druhém se naopak na základě zvolených parametrů zobrazí údaje o počtu vozidel v přehledné tabulce.
 
Další novinkou je rozšíření dostupných dat na webu 
. Nejen řidiči zde nově mohou získat informace z technického protokolu STK, zejména pak nalezené závady při prohlídce na stanici technické kontroly. Až doposud přitom byl zpřístupněn pouze stav ujetých kilometrů při prohlídce.
 
Již od října jsou informace z registru vozidel dostupné rovněž na Portálu občana, kde lidé okamžitě získají informaci o době vlastnictví nebo provozování daného vozidla. To tak může pomoci pro jednání s pojišťovnou nebo v případech, kdy si chce občan ověřit, zda byl dokončen proces převodu vozidla na jiného majitele. Kromě toho jsou k dispozici i desítky dalších údajů z registru vozidel jako například typ vozidla, objem motoru nebo povolené hmotnosti vozidla, a to vždy pouze za období, ve kterém občan daný vůz provozoval nebo vlastnil.