Město Suchdol/Lužnicí

Katalog ubytovatelů

EuroVelo 13 / Stezka železné opony

Co Váš čeká

Cykloturisté vyjedou na Eurovelo 13

Výlet začíná třeboňskou částí trasy  Eurovela 13, vede přes Rakousko - okolí města Litschau a končí v Nové Bystřici, tedy v České Kanadě.

Unikátní příroda a památky, připomínky tradiční kultury i pohnuté historie česko – rakouského pohraničí a k tomu všemu ještě trocha pohybu, to vše čeká účastníky  cykloakce „Jedeme Eurovelo 13“. Cykloturistický výšlap pořádá v sobotu 8. června v rámci projektu „Kultura a příroda na Zeleném pásu“ Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) ve spolupráci s turistickou oblastí Třeboňsko.

„Akce začíná v 10 hodin v Českých Velenicích před prodejnou Flop a skončí v 17 hodin v Nové Bystřici na parkovišti před Muzeem veteránů. Každý účastník obdrží mapu trasy, podle které dorazí do cíle. Na konci výletu čeká na každého malý dárek,“ uvedla Pavla Drunecká, manažerka projektu Kultura a příroda na Zeleném pásu JCCR.

Cílem přeshraničního projektu Kultura a příroda na Zeleném pásu, ATCZ74 je propagace dálkové cyklotrasy Eurovelo13 na území jižních Čech a jižní Moravy, na druhé straně hranice pak v oblasti destinací Waldviertel na severozápadě dolního a Weinviertel na severovýchodě dolního Rakouska.

Účastníkům cykloakce Jedeme Eurovelo 13 budou podle Drunecké v sobotu 8. června k dispozici cyklobusy, které je ráno dopraví na místo startu a odpoledne zpět. Nástupními místy ranních cyklobusů do Českých Velenic jsou Veselí nad Lužnicí (8.00 hod.), Lomnice nad Lužnicí 8.30 hod.), Třeboň (8.30 hod.) a Majdalena (9.00 hod.). Zpět z Nové Bystřice do Lomnice nad Lužnicí, Veselí nad Lužnicí, Majdaleny, Třeboně, Suchdola nad Lužnicí a Českých Velenic vyjedou cyklobusy okolo 17. hodiny.

„Cykloakce je pro všechny účastníky zdarma. Nutná je však registrace v informačních centrech v Třeboni, Lomnici nad Lužnicí, Suchdole nad Lužnicí, Českých Velenicích a v knihovně v Chlumu u Třeboně,“ doplnila Drunecká.

Turistická oblast Třeboňsko / JCCR

 

Eurovelo 13

 

 

EuroVelo 13 / Stezka železné opony

Naplánujte si výlet po EuroVelo 13 pomocí mobilní aplikace 

V České republice je vedena z trojmezí u Aše Karlovarským krajem přes historický Cheb, u něhož se nachází památník obětem železné opony Svatý kříž. Dalším zajímavým místem odkazujícím na historii je památník přestřižení železné opony 1989 u Nových Domků a Muzeum železné opony u hraničního přechodu v Rozvadově. Poté se trasa vedoucí částečně i po bývalé vojenské cestě, tzv. signálce, dostává na územíČeského lesa. v Bavorské rudě se trasa dostává na území národního parku Šumava, kde kromě krásné přírody naleznete i venkovní expozici železné opony. Po přejetí Šumavy vás čeká průjezd podél schwarzenberského plavebního kanálu následovaný sjezdem do Vyššího Brodu. Po projetí území České Kanady si nenechte ujít prohlídku renesančních Slavonic, v jejichž blízkosti se nachází i areál pevnostního opevnění předválečného Československa.

www.eurovelo.org

 

Plánované termíny

Kde